HOME OFİS KULLANIYORUM, SANAL OFİSE NEDEN İHTİYAÇ DUYAYIM?
27 Ocak 2020
AliBaba, E Bay Üzerinden Eşya Getirip Satanlar DİKKAT’ İthalat Kaçakçılığı’ Suçundan Hapis ve Para Cezası Alabilirsiniz!!!
25 Şubat 2020

Neden Sanal Ofis?

Sanal ofis; kendinize ait bir ofisiniz olmasa dahi bir ofisin size kazandırdığı tüm avantajlardan yararlanabileceğiniz bir sistem.

Yeni bir iş kuruyorsanız, işinizi büyütmek istiyorsanız, daha çok şehre işinizi taşımak istiyorsanız; ev, ofis veya kafe ortamında çalışmaktan bıktıysanız, çalışan sayınız az ise sanal ofisler bu konuda size en iyi çözüm ortağı olarak hizmet verebilir.

Sanal Ofisler, iş kurma planları yapan girişimciler için kabusa dönebilen, nakit dengesini bozabilen, başlangıç maliyetlerini zorlayan bir çok sorunu ortadan kaldırarak; yeterli ofis alanı, bilgisayar, sekreterlik hizmeti, telefon, elektrik, wi-fi, aidat gibi ihtiyaçlara çözüm sağlıyor. Bu hizmetlerin hepsini bir arada paket olarak alabildiğiniz gibi; ofis kirası, eleman maaşı, ofis gideri gibi masraflardan kurtulmuş oluyorsunuz.

Sanal Ofisler; işini yapmak için fiziksel bir ofise ihtiyacı olmayan (freelance) çalışanlar, pazarlama yapanlar, ders verenler, bölge müdürlüğü olmayan şirketler ve yurt dışında olup Türkiye'de ofisi olmayan şirketler için alternatif çözüm merkezi oluyor.

Sanal Ofisler; ihtiyacınız kadar olan metrekarede, ofis mobilyaları ile dekore edilmiş, size özel çalışma alanları ile, 2 kişilikten, 100 kişiliğe kadar farklı ihtiyaçlara göre alanlar ile öngörülmeyen işyeri giderlerini de önlemenize yardımcı olabiliyor. İşe başlarken küçük bir metrekare ile başlayıp, gelişen fırsatları yakalayabilir ya da büyük bir ofis ile başlayıp daralan piyasa ve diğer etkenler nedeni ile hiçbir ekstra maliyet ödemeden küçülmeye gidebilirsiniz.

BİLMENİZ GEREKENLER

Sanal ofisler, kamera ve benzeri güvenlik sistemleriyle korunan ve fiziki olarak hâlihazırda bulunan, iş merkezleri üzerinden sunulan bir hizmet. Türk Ticaret Kanunu, bir şirketin kurulabilmesi için sabit bir adres gösterilmesini zorunlu kılıyor. Bu adresin kiraladığınız sabit bir ofise, evinize ya da sanal ofise ait olması vergi dairesi ve maliye açısından bir önem arz etmiyor. Bu nedenle, yasal açıdan sanal ofis kiralamanın hiçbir engeli bulunmuyor. Aksine tebligat gönderilebilecek güvenli bir adres olması nedeniyle sanal ofisin pek çok artısı bulunuyor. Sadece, serbest muhasebeci mali müşavirler gibi meslek grupları, ilgili meslek odaları ya da birliklerince yapılan bazı kısıtlamalar bulunabiliyor. Herhangi bir problemle karşı karşıya kalınmaması adına profesyonellere, sanal ofis kiralamadan evvel bağlı bulundukları meslek odalarına danışmaları öneriliyor.

Sanal ofis çözümleri, klasik ofis sistemleri ile kıyaslandığında çok daha az maliyetli olmalarıyla öne çıkıyor.
Kaynak:

avcilarhabermerkezi.com

Tarih:

27 Ocak 2020 - 16:03

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir